Skip to content

 

 

 

Ahoj, jmenuji se Daniela Buková.

V průběhu svého dosavadního života jsem si prošla několika obdobími. Byla doba, kdy jsem se o zdravý životní styl vůbec nezajímala a v péči o sebe samu jsem v tomto ohledu neviděla moc veliký smysl.

,,Vždyť jsem mladá a žádné problémy nemám. Jím a žiju celkem zdravě.“

376EE251-FF4E-4B73-9FF8-B832C67BE64F
D84A3B84-94AB-40D1-B1B5-F4978C297A85

Ačkoliv jsem byla vychovávána v rodině, kde se obecně dbalo na zdravý životní styl a „nezdravá“ jídla nebyla na denním pořádku – začala jsem na sobě pociťovat nenápadné, špatně identifikovatelné zdravotní problémy. Většinu času jsem se cítila nafouklá, zavodněná, bez energie, motivace.

Únavu jsem zaháněla sladkostmi, které jsem si posléze vyčítala – protože postupně nechávaly známky i na mém těle. Nebyla jsem sama se sebou spokojena.

Jenže okolnosti (a nejspíš i má nespokojenost) mě donutily tento problém konečně řešit. Byly mi zjištěny potravinové intolerance (nic, co by bylo v dnešní době neobvyklé) – a já konečně věděla, jakým potravinám se mám vyhýbat. Přišla postupná úleva a já jsem se cítila o dost lépe. To byl teprve začátek.

D84A3B84-94AB-40D1-B1B5-F4978C297A85

Chvílemi jsem s mým jídelníčkem bojovala a říkala si, proč zrovna já musím mít taková omezení. A pak jsem na to přišla.

Věřím, že situace, které v životě zažíváme jsou zde pro nás, mají nás něco naučit, někam nás posunout.

Je jen na nás, jakým způsobem na ně budeme reagovat a jestli dokážeme svou indispozici proměnit v konečném důsledku v naši největší výhodu.

Od této doby jsem začala zjišťovat další a další informace ohledně udržování zdraví či skladby jídelníčku. A že jich je v dnešní době je – z každého koutu získáme protichůdné či zavádějící poučky – způsobují nám v hlavě akorát zmatek. Moje cesta byla plná neúspěšných pokusů, zklamání, sebetrýznění, hladovění či nedostatku vůle, motivace.

 

8369C714-A128-4A46-B574-8D6FEE8A1209

Nakonec jsem však našla v udržování zdravého životního stylu balanc, který mě vyhovuje, baví a naplňuje – dodržuji s lehkostí základní principy, díky kterým si cítím plná energie a motivace. Zjistila jsem, že nežádoucí reakce mého těla můžu změnit – a to tím, že podpořím jeho přirozené zdraví a odolnost optimální výživou a pozitivním myšlením.

Prošla jsem výživovými kurzy, vzdělávacími programy, testování sama na sobě. Vzhledem k těmto zkušenostem jsem Vám schopna  vytvořit program přímo na míru požadovanému cíli i individuálním potřebám Vašeho těla. Zavázala jsem se neustále se vzdělávat a zlepšovat se. Protože v tom vidím v dnešní době jedinou jistotu.

To je můj příběh, moje cesta. Budu ráda, pokud mi umožníte být poradcem na té Vaší.

8369C714-A128-4A46-B574-8D6FEE8A1209